Przejdź do treści

Masaże

Współczesny masaż, w szerokim rozumieniu tego pojęcia, to już nie tylko leczenie, profilaktyka i sport ale także działanie relaksacyjne, kosmetyczne czy terapii manualnej. Ogólnie można określić masaż jako pracę z ciałem.

Masaż leczniczy

Zabieg ten ma pomóc wyleczyć wszystkie nasze dolegliwości. Masaż leczniczy jest formą terapii manualnej. Wykorzystuje techniki masażu klasycznego i terapii manualnej. Oddziałuje na organizm ludzki za pomocą bodźców mechanicznych głownie przez ucisk na tkanki . Dzięki temu wywołujemy odczyn miejscowy i ogólny. Celem masażu jest przede wszystkim zwiększenie dopływu krwi do miejsc masowanych, dostarczenie tkankom tlenu i produktów odżywczych , rozgrzanie masowanych części ciała,łagodzenie napięć, oraz uzyskanie uczucia odprężenia. Masaż leczniczy jest skuteczny w bólów kręgosłupa, stawów,mięśni a także w migrenowych bólach głowy.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny zaliczamy do grupy masaży suchych o działaniu leczniczym,wykonywanych ręcznie. Polega on na mechanicznym drażnieniu tkanek. Masaż wywiera pośredni i bezpośredni wpływ na organizm. Składa się on z wielu ruchów i chwytów takie jak głaskanie, rozcieranie,ugniatanie,oklepywanie,wibracje,roztrząśnie . Celem masażu jest nie tylko leczenie ale i zapobieganie wielu chorobom.

Masaż klasyczny wzbogacamy elementami masażu segmentarnego, masażu tkanki łącznej ,terapii manualnej czy gimnastyki leczniczej w celu dostosowania naszych działań do potrzeb pacjenta.

Masaż klasyczny jest najskuteczniejszy w leczeniu chorób narządu ruchu, bólach kręgosłupa, zmianach przeciążeniowych, w wysiłkowym zmęczeniu mięśni, ograniczeniach ruchomości stawów, porażeniach czy urazach.

Wpływ masażu na stawy i aparat więzadłowy:

  • zwiększa się elastyczność i wytrzymałość aparatu więzadłowego,
  • poprawia się ruchomość stawów,
  • polepsza się ukrwienie, co powoduje lepszą i szybszą wymianę produktów rozpadu na substancje odżywcze .

Wpływ masażu na tkankę mięśniową:

  • masaż zwiększa zdolność mięśni do pracy,
  • mięśnie są lepiej zaopatrywane w tlen i substancje odżywcze,
  • szybciej wydalane są produkty przemiany materii,
  • masaż zapobiega zanikom mięśniowym.

Wpływ masażu na układ nerwowy:

  • powoduje szybsze przesyłanie bodźców do mięśni, gruczołów wydzielania wewnętrznego i pozostałych narządów ustroju,
  • w zależności od sposobu wykonania masaż może mieć działanie uspokajające lub pobudzające.

Wpływ masażu na układ krwionośny i limfatyczny:

  • masaż pobudza te układy do pracy, co wpływa na lepsze zaopatrzenie organów w tlen i substancje odżywcze,
  • ułatwia odpływ krwi żylnej,
  • likwiduje objawy zastoinowe, szybciej wchłaniają się obrzęki.

Wpływ masażu na tkankę skórną:

  • masaż ułatwia oddychania skórne,
  • usuwane są ze skóry w postaci łusek obumarłe komórki naskórka,
  • poprawia się czynność wydalnicza gruczołów łojowych i potowych,
  • naczynia skórne rozszerzają się, przez co poprawia się odżywianie skóry oraz znajdujących się w niej gruczołów,
  • przyspiesza się obieg krwi w naczyniach skórnych.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny jest idealnym sposobem na odpoczynek i odprężenie. Likwiduje napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie , pomaga w walce z bezsennością.

Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia, ulgi . Ruchy wykonywane podczas masażu to głaskanie, wibracje, delikatne rozcieranie. Masaż wykonywany jest bardzo spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne a jego zadaniem jest uspokojenie naszego ciała i umysłu. Zabiegowi towarzyszą świece, aromatyczne zapachy, pachnące olejki.

Drenaż limfatyczny (MDL)

Drenaż limfatyczny jest jedną z metod leczenia fizykalnego. Zastosowanie odpowiednich technik pozwala na usprawnienie krążenia limfy, przeciwdziałając powstaniu chorób wywołanych jej zastojem. Pozwala również na likwidację obrzęków zastoinowych, zapalnych i chłonnych oraz usprawnia przepływ limfy po przebytych chorobach nowotworowych i zakaźnych przyspieszając powrót do zdrowia.

Obecnie drenaż limfatyczny jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów masażu. Jego działanie mechaniczne polega na przepychaniu chłonki w układzie naczyń chłonnych i węzłów chłonnych,które wspomagamy bandażowaniem i gimnastyką udrażniająca.

Masaż antycellulitowy

Masaże antycellulitowe mają na celu modelowanie sylwetki w najważniejszych obszarach ciała. Zaliczamy do nich powłoki brzuszne, talię, pośladki, biodra, uda oraz ramiona. Masaże te wspomagają redukcję cellulitu oraz utratę tkanki tłuszczowej. Wykonywanie polega na wykorzystywaniu intensywnych, dynamicznych i silnych technik. W wyniku masaży dochodzi do rozbicia podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcia toksyn z organizmu, polepszenia ukrwienia skóry i mięśni. Łączenie masaży modelujących z masażem leczniczym lub klasycznym powoduje spalenie tłuszczu i działa ujędrniająco na ciało.

Masaż gorącymi kamieniami

To wykorzystanie tradycyjnych technik masażu z zastosowaniem gorących kamieni. Masaż holistyczny, mający wpływ na ciało i ducha, nazywany także masażem uzdrawiającym. Do zabiegu wykorzystuje się rozgrzane kamienie bazaltowe.

Masaż twarzy – Japoński lifting twarzy

Japoński lifting twarzy to holistyczny zabieg odmładzający opracowany przez Lone Sorensen, który w sposób nieinwazyjny wygładza zmarszczki, poprawia owal twarzy i sprawia, że twarz promienieje.

Poprzez stymulację punktów i stref na twarzy głęboko oddziałuje na tkanki pobudzając naturalne procesy regeneracji twarzy i całego ciała.

Zabieg pobudza proces usuwania toksyn, tonizuje i ujędrnia skórę, minimalizuje cienkie linie i spłyca zmarszczki głębokie, pomaga eliminować przebarwienia i trądzik, a także działa rozświetlająco i odświeżająco na cerę.

Szybki kontakt

Skip to content